Odatv C31K dosyasını aylar önce açtı: Caniler yine iş başında… Yavru kediye eziyete tepki yağdı… Emniyet’ten açıklama


Hayvanlara yönelik şiddet haberleri artarken, Şubat ayında ortaya çıkan ve Telegram üzerinden kurdukları C31K isimli grup üzerinden kedilere işkence ettikleri görüntüleri paylaşan grup yeniden ortaya çıktı. Açılımını “Cehennemin 31. Katı” olarak tanımlayan vicdansızlar, kedilere aletlerle vurdukları ve elektrik şoku verdikleri görüntüleri paylaşırken küfürler savurdu. Öte yandan PKK savunuculuğu yaparak Atatürk’e, şehitlerimize ve ailelerine yönelik hakaretler eden gruptan 5 kişi, İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı operasyonla tutuklandı.

Kim bu C31K… Kedilere işkence ettiler, terör örgütünü savundular… Konuşmaları ortaya çıktı

Ancak aradan geçen 5 ay sonrasında, hayvanseverlerin ve vicdan sahiplerinin yakalanmaları için yetkililere seslendiği C31K isimli grup tekrar video paylaştı. Denizli’de çekildiği öne sürülen bu videolarda ilkinde yavru bir kediye tekme atan şahıs, terör propagandası yapmayı sürdürdü.

İlk videoda o vicdansızın “C31K olarak bütün barbarlıklarınızı, bütün yaptıklarınızı teker teker bu kediden çıkaracağım. Bu kediye yapmak istediklerimi tüm Türkiye’ye yapmak istiyorum.” dediği duyuldu.

İkinci videoda ise çekiçle kediye vuran şahsın “Kemalistlerin de bacakları böyle kesilmelidir.” ifadelerini kullandığı anlaşıldı. Sosyal medya üzerinden yetkililere seslenen hayvanseverler, bu şahısların bulunması için çağrı yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Emniyet Müdürlüğü, paylaşılan videonun nerede ve ne zaman çekildiğine dair net bilgiye ulaşılamadığını, konuyla ilgisi olmayan birinin sahte hesaplar ile hedef gösterildiğini ve videonun kaynağına dair araştırmaların sürdüğünü belirtti. Daha önce de C31K’nın kendi kişisel bilgileriymiş gibi farklı kişi ve adresleri paylaşarak hedef şaşırtması durumu yaşanmıştı.

NE OLMUŞTU

C31K ismini kullanan ve açılımı “Cehennem’in 31’inci katı” anlamına gelen şahıslar Telegram’da kurdukları bir grup üzerinden bir araya gelerek kedilere eziyet ettikleri görüntüleri paylaştı. Bu görüntülerde küfürler savurarak kedilere türlü işkenceler yapan şahıslar “C31K için”, “C31K kedilerinizi böyle tekmeliyor. C31K’ya saygısızlık yapanın sonu budur.” ifadeleri kullandı.

Kedilere tekme atarak ya da elektrik şoku vererek işkence eden bu kişilerin Telegram grubunda terör örgütü savunuculuğu yaparak Atatürk’e, şehitlerimize ve ailelerine yönelik hakaretler içeren yazışmaları olduğu ortaya çıktı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı kedilere eziyet ettikleri ve örgüt propagandası yaptıkları tespit edilen “C31K” isimli sosyal medya topluluğu üyelerine yönelik yapılan operasyon yapıldığını ve 5 kişinin tutuklandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre; Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucu, kedilere eziyet ettikleri ve örgüt propagandası yaptıkları tespit edilen “C31K“ isimli sosyal medya topluluğu üyelerine yönelik İstanbul, Mersin, Tekirdağ, Çorum ve Karabük’te yapılan operasyonda 5 şüpheli şahıs yakalandı.

Yakalanan şahıslar; Çocukların kullandığı müstehcen yayınları ülkeye sokmak, çoğaltmak, satmak, nakletmek, ihraç etmek, suçlu ve suçluyu övmek, bir ev hayvanını veya evcil hayvanı kasten öldürmek ve suç işlemeye alenen tahrik etmek suçlarından tutuklandı.

Öte yandan sosyal medya hesaplarında yüzlerini sansürleyerek buluşma yaptıkları görüntüleri de paylaşan şahısların, Taksim ve Esenyurt’u hedef göstererek karışıklık çıkaracaklarına dair tehditler ettiği ortaya çıktı.

Sosyal medyada #C31KTUTUKLANSIN şeklinde TT çalışması başlatılırken vatandaşlar Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a seslendi. Konu hakkında Muş Valiliği açıklama yaptı.

Açıklamada “11.01.2024 tarihinde bazı sosyal medya hesapları üzerinden “Muş’ta Bir Kediye İşkence Edildiği” yönünde paylaşılan video üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği hasıl olmuştur. Söz konusu görüntüler Muş Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ilgili birimlerce araştırılmış ve bahse konu görüntülerin Muş ilimizde kayıt altına alınmadığı tespit edilmiştir. İlgili birimlerimizin çalışmaları devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

Bazı videoların yurt dışından alındığı, terör propagandası yapmak amacıyla üzerine seslendirme eklendiği öne sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x